Predsjednik Vlade Andrej Plenković čestitao je pobjedu hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji koja je u srijedu pobijedila Panamu 1-0. Premijer je utakmicu pratio uživo na stadionu u Torontu.
“Iskustvo, ustrajnost, pobjeda – čestitke Vatreni na osvajanju tri važna boda večeras u Torontu. Želimo vam puno uspjeha i sreće u završnoj utakmici skupine i prolaz u iduću fazu Svjetskog nogometnog prvenstva”, napisao je premijer na platformi X.
Iskustvo, ustrajnost, pobjeda — čestitke #Vatreni na osvajanju važna 3️⃣ boda večeras u Torontu! Želimo vam puno uspjeha i sreće u završnoj utakmici skupine i prolaz u iduću fazu @FIFAWorldCup 🇭🇷 ⚽. pic.twitter.com/0ESJyiq1WN
— Andrej Plenković (@AndrejPlenkovic) June 24, 2026
Premijer je u posjeti Kanadi tijekom kojega se susreo s kanadskim premijerom Markom Carneyjem, hrvatskom zajednicom te kanadskim i hrvatskim gospodarstvenicima, nakon čega je pratio i utakmicu Hrvatske i Paname na stadionu BMO Field. Uoči utakmice posjetio je hrvatsku nogometnu reprezentaciju u njihovom hotelu u Torontu poželjevši Vatrenima uspjeh. Plenković se susreo s vodstvom Hrvatskog nogometnog saveza i izbornikom Zlatkom Dalićem, a nakratko su navratili i reprezentativci Andrej Kramarić i Dominik Livaković.

Utakmicu s Panamom, uz premijera, uživo su pratili i ministar turizma i sporta Tonči Glavina i ministar gospodarstva Ante Šušnjar.
Plenković produbljuje odnose s Kanadom i usput ide na utakmicu
Plenković: ‘Hajdaš Dončić želi vratiti vrijeme partijskog suđenja’










