Računalna video igra „Battle of Vukovar: Rain of Steel” prevedeno “Bitka za Vukovar: Kiša željeza” objavljena je na najpoznatijoj platformi za kupovinu PC igara, Steamu. Naziv objašnjava kako je punih 88 dana opsade grada na Vukovar prosječno padalo oko 5.000 granata. Igra je s razvojem počela 2017. godine s timom volontera u Slavonskom Brodu, a vrlo brzo su im se priključili volonteri iz cijeloga svijeta. Zajedno su osnovali udrugu “Cro game devs”. U stvaranju videoigre sudjeluje preko 100 volontera iz domovine i iseljeništva. Od Europe preko Amerike, Kanade, Čilea, Australije i drugih zemalja, programeri izdvajaju znanje, vrijeme i novac kako bi pomogli u svim razvojnim dijelovima igre.
U stvaranju igre sudjeluju i branitelji
U stvaranju igre uključeni su i branitelji pod vodstvom Damira Plavšića. “Edukacija djece i mladih je prioritetni zadatak nas preživjelih hrvatskih branitelja koji svoje saznanje ne smijemo odnijeti u grob nego prenijeti djeci i mladima. Djeca i mladi mogu biti ponosni na ono što su branitelji ostvarili u ratu” rekao je Damir Plavšić. Stvarni ličnosti, događaji, akcije i mjesta dio su ove videoigrice koja je još u svojoj razvojnoj fazi. Kako bi što realističnije prikazali ratna zbivanja, programeri su s braniteljima posjetili lokacije koje su obilježile Bitku za Vukovar. Igra će u budućnosti biti obogaćena bitkama za obranu Dubrovnika, Gospića, Karlovca te operacijama Bljesak i Oluja.


Misija trpinjska cesta
Prva misija u igrici bit će obaranje prva dva JNA zrakoplova 24. kolovoza 1991. godine. Herojski podvig 19-godišnjeg Luke Andrijanića dobit će tako i svoju videoigranu uspomenu. Nakon prolaska prve misije dolazi druga, a to je uništavanje prvog neprijateljskog tenka u gradu Vukovaru, a to se dogodilo dan kasnije, 25. kolovoza kada je zaustavljena kolona tenkova i spriječen proboj u Borovo Naselje. Od ostalih misija izdvajaju se Trpinjska cesta i uništavanje tenkova, kao i prijevoz ranjenika u vukovarsku bolnicu. Cilj je rješavajući misije saznati kako se odvijala Bitka za Vukovar.
Igra “Bitka za Vukovar: Kiša željeza“ bit će jedinstvena u svijetu igara jer će sve akcije u igri biti prema istinitim događajima onako kako su se stvarno dogodile, a u njima će sudjelovati nacrtani likovi vojnika kako su izgledali 1991. godine tijekom bitke za Vukovar. Igra će biti besplatna i igrat će su u prvom licu. Imat će 10 nivoa, a planirano je da će biti gotova i spremna za igru u singl i multiplayeru 2025. godine.