Premijer Andrej Plenković poručio je u petak kako povećanje cijene plina i struje ne bi trebalo dovesti do nikakvih šokova i da je Vladin paket mjera dobro izbalansiran.
“Bilo tko, tko sutra digne cijenu zbog ovoga vas laže i vara, tu nema dileme, jer će računi biti veći tek za dva i pol mjeseca”, rekao je Plenković.
„Ovakva, minimalna postupnost u povećanju cijena energenata, mislim da ne bi trebala dovesti do nikakvih šokova, nego da će to sve skupa biti podnošljivo za sve gospodarske subjekte”, rekao je premijer, podsjetivši da subvencije za struju i plin ostaju, ali da će njihove cijene ipak rasti, za po ukupno deset posto u idućih šest mjeseci.
Dodao je da će ovo, minimalno smanjenje subvencije ‘biti nosivo’ za sve.
Naglasio je kako je Vlada pritom vodila računa o najranjivijima, te kako smatra da je Vladin paket itekako dobro izbalansiran.
Naglasio je i kako Hrvatska danas ima najveću zaposlenost ikada, da 1.750.000 ljudi radi, a samo oko 86.000 ljudi ne radi.
„Ovakav rast kojeg smo doživjeli u prvih šest mjeseci (…) nakon što nam je ministar turizma predstavio rezultate turističke sezone, upućuje na zaključak da će i treći kvartal biti jako dobar, a četvrti je inače tradicionalno snažan, tako da ako gospodarski rast bude oko 3,5 posto ove godine, svi ćemo moći kazati da smo radili”, izjavio je Plenković.
U osam godina 28 puta sam koristio policijski brod
Istaknuo je i kako je u osam godina 28 puta koristio policijski brod za odlazak na otoke, komentirajući najavu Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa da će se baviti pitanjem premijerovih plovidbi.
„Nadam se da su otvorili i predmet za Milanovića, jer ako su otvorili za nas, a za njega nisu, onda ima ozbiljan problem što se tiče rada Povjerenstva. Mi smo tu potpuno transparentni, ja sam odmah tražio svoje suradnike da vidimo koliko smo to puta mi bili – 28 puta u osam godina”, kazao je Plenković.
Zapitao se kako će štićena osoba ići na neki otok, ako ne policijskim brodom? „To je puno drugačije od rastrošnosti, rasipnosti, nerazumnosti, pretjeranog korištenja vojnih resursa koji nisu namijenjeni za transport i promet štićenih osoba bilo gdje po Hrvatskoj, a isto tako ni na otoke”, istaknuo je premijer.
„Ako budu imali što za pitati, mi ćemo odgovoriti, podučit ćemo ih, naučit ih, objasniti o čemu se radi, i njima i ovoj angažiranoj javnosti koja skreće pozornost na svaki mogući način s rastrošnosti, rasipnosti, potpune bezobzirnosti u korištenju vojnih resursa da bi se vozili po Hrvatskoj, za što?”, upitao se Plenković.
Još nisam čuo zašto se voze Hrvatskom Black Hawkom ili nekim ruskim transportnim helikopterom, da je to normalno, svi bi to radili, to je poanta, zaključio je premijer.










